Huk Fishing Youth Printed Pursuit Volley Shorts for Boys in Grey | H7200034-028-GREY
HomeStore
Select Size
Select Color
-65%
The Story
Features:
  • Huk Fishing
  • Color: Sharkskin Print Grey
  • 100% Polyester
  • Boy’s shorts
  • Constructed with 4-way stretch fabric
  • Mesh liner for comfort
  • Quick-drying features wick away moisture
  • Plier pocket for convenience
  • UPF 30+ sun protection
  • Huk graphic on front
  • Measurements from size youth x-small:
  • Inseam: 4.5”, Back Rise: 11”, Waist: 28”
  • Machine wash cold inside out, tumble dry low
Huk Fishing Youth Printed Pursuit Volley Shorts for Boys in Grey | H7200034-028-GREY - Image 2
Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Huk Fishing Youth Printed Pursuit Volley Shorts for Boys in Grey | H7200034-028-GREY - Image 3
Details & Craftsmanship
Huk Fishing Youth Printed Pursuit Volley Shorts for Boys in Grey | H7200034-028-GREY - Image 4
Huk Fishing Youth Printed Pursuit Volley Shorts for Boys in Grey | H7200034-028-GREY - Image 5
Huk Fishing Youth Printed Pursuit Volley Shorts for Boys in Grey | H7200034-028-GREY - Image 6
Description
Features:
  • Huk Fishing
  • Color: Sharkskin Print Grey
  • 100% Polyester
  • Boy’s shorts
  • Mesh liner for comfort
  • Plier pocket for convenience
  • UPF 30+ sun protection
  • Huk graphic on front